Najnowsze komentarze
  Szukaj
  Lekarz rodzinny
   Każdy z nas ma lekarza pierwszego kontaktu. Rzadko zastanawiamy się nad tym, jakiej specjalizacji jest nasz lekarz. Nierzadko jednak, jest to właśnie internista. Interna to raczej potoczny żargon medyczny, bo związany jest z medycyną ogólną. Internista z Dąbrowy Górniczej na co dzień pracuje w kilku przychodniach rodzinnych, jest lekarzem pierwszego kontaktu. Do niego trafiają pacjenci z typowymi objawami przeziębienia, grypy czy zapalenia płuc. Ale zdarzają się tez pacjenci, którym nie jest w stanie pomóc i konieczna jest dalsza konsultacja z lekarzem innej specjalności. Internista w Katowicach pracuje w pogotowiu lotniczym i jak mówi, nie zamieniłby tej pracy na żadna inna. Powszechnie bowiem wiadomo, że pogotowie lotnicze, udziela pierwszej pomocy ludziom, którzy potrzebują jej najbardziej. Docierają więc na miejsca wypadków, szybciej niż karetki, czasami niestety tylko po to, aby stwierdzić zgon uczestnika wypadku.
   W pobliskim Sosnowcu, również spotkać można wielu lekarzy , którzy latają z pomocą swoim pacjentom. Adrenalina, jaka towarzyszy interniście w Sosnowcu, jest zawsze bardzo duża. Przede wszystkim, towarzyszy im pośpiech. Wyścig z czasem jest na porządku dziennym, ale zawsze pamiętają o tym, ze opanowanie, to podstawa ich pracy. Czasami musza podejmować decyzje bardzo szybko, kogo należy przewieźć transportem drogowym, a dla kogo niezbędny będzie transport lotniczy. Jak mówią specjaliści, pogotowie lotnicze ratuje życie wielu ludziom. Gdyby go nie było, w wielu sytuacjach ofiary wypadków, zmarłyby podczas przewozu karetką. Helikoptery dają możliwość ominięcia korków i oszczędność czasu. Doskonała łączność ze szpitalem, pozwala na przygotowanie odpowiednich sal operacyjnych, personelu, a często także leków i krwi, tak bardzo potrzebnej w takich sytuacjach. Interniści bardzo często zatrudniani sa w pogotowiu, zarówno tym zwykłym ratunkowym, jak i lotniczym.

  Usługi profesjonalnej poradni psychologicznej

  image Usługi poradni psychologicznych mogą mieć różny zakres, co znów wymaga przy wybieraniu poszczególnych gabinetów psychologicznych dopasowania świadczonych usług do potrzeb pacjenta. W przypadku wstępnego leczenia psychologicznego niezbędne jest by profesjonalna poradnia psychologiczna lublin była w stanie zapewnić zrealizowanie zarówno konsultacji a także odpowiednich badań psychologicznych. Jednocześnie obecnie można decydować się na wybranie takich ofert, które w formie wsparcia zapewniają profesjonalnie realizowane usługi dla biznesu, gdzie psychologia w biznesie pozwala na zapewnienie umiejętności psychologicznych, które ułatwiają funkcjonowanie w różnych sytuacjach zawodowych. Jednocześnie gabinet psychologiczny gdynia jest w stanie zapewnić różny zakres świadczonych usług. Pozwala to na wybranie takich usług psychologicznych, które są dopasowane indywidualnie do potrzeb pacjentów, co znów pozwala na uzyskanie zarówno dostępu do badań psychologicznych a także do odpowiedniego wsparcia psychologicznego w ramach terapii.